Prezenty, prezenciki :)

      Dzisiaj post wspólny i nieco egoistyczny 😉

     Wielkimi krokami zbliżają się Święta. Nie znamy nikogo kto nie lubił by tych świąt, ciepłej, domowej atmosfery, spotkań z bliskimi, spacerów po wielkim, świątecznym obżarstwie. No i oczywiście prezentów 🙂 nie tylko dzieci je lubią, wszyscy lubią być obdarowywani (powinni także lubić obdarowywać innych 😉 dla nas jest to równie fajne). Idąc tym torem postanowiłyśmy dzisiaj stworzyć wspólny post, w którym prezentujemy parę różnych prezentów dla osób których pasją jest szycie oraz robótki na drutach.

1.Prenumerata gazet o szyciu oraz szydełkowaniu.

sandra2 burda prenumerata sandra1

 

Jest parę takich pozycji na rynku, jednak każda Pani, która szyje poleci wam Burdę a każda Pani która tworzy cuda z włóczki poleci wam Sandrę. Będzie to świetny prezent, możecie mi wierzyć że każda fanka hand-made ucieszy się bardzo z takiej prenumeraty. Są najczęściej dwie możliwości: prenumerata półroczna oraz roczna, którą wybierzemy zależy tylko od nas i od naszych możliwości finansowych. Półroczna to koszt ok. 60 zł, a roczna 110 zł. Każda zostanie przyjęta z dużym entuzjazmem.

 

2.Nożyce krawieckie

nożyce

 

Bardzo ważna rzecz przy cięciu tkanin. Złymi nożycami można zepsuć wszystko, a niektórych materiałów (jak np. jedwab) po prostu nie utniecie. Dobre nożyce to koszt ok. 100 zł. Są na rynku również gadżety typu nożyce z laserowym prowadnikiem, takie nożyce mają wbudowany laser, który ułatwia nam cięcie wskazując parę centymetrów na przód gdzie będą cięły nożyce. Fajna rzecz ale nie jest niezbędna, a znacznie podwyższa cenę.

3.Bon na zakupy do sklepu z tkaninami.

Bon na zakupy

Znalazłam chyba tylko jeden sklep z tkaninami oferujący takie bony :/ Na szczęście jest to akurat sklep www.tkaniny.net . Posiada bardzo bogatą ofertę i każda szyjąca Pani bardzo doceni taki prezent. Kupując w prezencie tkaniny ryzykujemy bardzo że nie trafimy w gust osoby, którą chcemy obdarować, a tak mamy proste rozwiązanie 🙂

4.Bon do sklepu z włóczkami.

karta

Jedyny e-shop z opacją takiego prezentu, który znalazłam to www.twojapasmanteria.pl . Aczkolwiek zostają nam jeszcze pasmanterie stacjonarne, więc trzeba by było rozejrzeć się w swojej miejscowości. To jest bardzo pomysłowy prezent, który sprawi dużo radości i nigdy nie będzie „nie trafiony” :).

5.Książki

książka6 książka1 książka2 książka3 książka4 książka5

 

O szyciu oczywiście 🙂 !!!

Nie tylko 😉 o projektowaniu, o tkaninach, historię mody. Kto NAPRAWDĘ interesuje się szyciem i szyje po to żeby się wyróżniać z tłumu identycznie ubranych, prędzej czy później sięgnie po takie pozycje książkowe które pozwolą mu zdobyć fachową wiedzę na temat rysunku projektowego, tkanin, w jaki sposób dobierać tkaninę do tego jaki efekt chcemy uzyskać itp. Taka książka to koszt ok. 50 zł.

6.Manekin

manekin

Ach a to już marzenie Oli 🙂 I jeszcze paru tysięcy osób, które szyją 🙂 Chodzi tutaj o dobrego manekina z regulowanymi rozmiarami (regulacja rozmiaru to te białe kółeczka na korpusie manekina, które pozwalają „rozszerzać” go i „zwężać”). No i właśnie jest to już prezent ze znacznie wyższej półki, ponieważ taki manekin, w zależności ile rozmiarów obejmuje, kosztuje w granicach od 500 do nawet 1200 zł. Ale może znajdzie się jakiś hojny Mikołaj 🙂

7.Własne metki 😉

To jest naprawdę według mnie świetny pomysł na prezent i dla osoby która szyje i dla takiej która tworzy cuda z włóczki. Jeśli tylko osoba, która tworzy, posiada nazwę dla swoich rzeczy możemy zrobić jej super niespodziankę i zamówić w internecie stworzenie jej własnych metek, które później może doszyć do swoich rzeczy. To prezent, który będzie nie tylko bardzo spersonalizowany ale też niesamowicie kreatywny, będzie wymagał nieco trudu ale uwierzcie mi, warto. Trudno jest mi nakreślić koszt bo to zależy od wielkości metki oraz tego na czym ma być nadrukowana, a tu mamy dużo możliwości, druk na wstążkach satynowych, rypsowych, paskach parcianych, czy cięcie laserowe skóry. To już nasza dowolność, ale jak zawsze pomoże nam allegro.

8.Stopka do maszyny

stopka

Kupuje się tylko tą białą część.

stopka 2

Tak wiem, że osoba która nie szyje będzie miała problem w tym prezentem, ale powiem wam jedno, kupcie teflonową stopkę, jedyny trud jaki musicie włożyć w nabycie takiego prezentu to dowiedzieć się jaką maszynę do szycia ma osoba, która ma być obdarowana, a uwierzcie mi na pewno będzie zadowolona. Stopki teflonowe kosztują w granicach 50 zł a dzięki nim jesteśmy w stanie szyć skóry, czy bardzo delikatne tkaniny jak jedwabie. Stopka teflonowa „ślizga” się po materiale, nie przytrzymuje go w miejscu jak stopka metalowa.

9.Markery do malowania tkanin

markery do tkanin

Bardzo fajny prezent dla kreatywnych. Jeśli zaczynasz szyć w pewnym momencie dochodzisz do wniosku, że ciekawie byłoby ozdobić te ubrania jakimś fajnym obrazkiem, jeśli do tego osoba ma chodź trochę talentu z chęcią sięgnie po markery do tkanin, które pozwolą na wyczarowanie ciekawych ozdób na bluzach, koszulkach czy sukienkach. Koszt jednego markera to ok. 10 zł. Możemy sprezentować 3 sztuki, 5 sztuk w zależności od naszych możliwości.

10.Zestaw drutów lub szydełek

szydełka4

szydełka

szydełka2

szydełka3

 

Komplet wszystkich popularnych wymiarów tych ważnych narzędzi pracy jest marzeniem chyba każdej dziewiarki. Na rynku jest ogromny wybór materiałów, z których wykonane są druty i szydełka, a także różne długości. Mogą być aluminiowe, metalowe, drewniane, bambusowe i z bardziej szlachetnych tworzyw. Ponadto można wybrać bardzo modne ostatnio druty na żyłce, które służą do dziergania „na około”, czyli bez późniejszego zszywania.

Koszt takiego prezentu w zależności od jakości wykonania i użytych materiałów wynosi od 15 zł do nawet 300 zł. Aczkolwiek zarówno najtańszym i najdroższym zestawem można stworzyć te same rzeczy :).

11.Etui na szydełka lub druty

etui4

etui

etui2

etui3

 

 

Wszystkie powyższe prezenty są dla dość wąskiego grona odbiorców, ale prawdopodobnie każdy z nas ma w swoim otoczeniu kogoś kto lubi „bawić się” w hand-made. Takie osoby będą na pewno uradowane takimi prezentami i zawsze będzie to strzał w dziesiątkę :).

 

Pozdrawiamy Was i życzymy owocnych zakupów, zostało mało czasu 🙂 Paulina i Ola

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s