Upcykling in my home…

Upcykling, czyli “wrzucenie odpadów do wyższego obiegu”, czy też wykorzystanie przedmiotów do innych celów, niż te, do których były pierwotnie przeznaczone. Ten proces stał się bardzo modny i często wykorzystywany przez designerów wnętrz czy też projektantów mody. Rower jako kwietnik, telefon jako lampa, but jako doniczka- takie rozwiązanie są bardzo oldschoolowe, a zarazem nietuzinkowe. W każdym razie jestem jak najbardziej za :).

W moim mieszkaniu również zaczęły się pojawiać upcyklingowe akcenty. Stół z palet, ostatnio dość często bywający w magazynach wnętrzarskich, znalazł miejsce również u mnie. Jest na kółkach, więc nie ma problemu z jego przestawianiem i nie stosowałam zabiegu malowania, żeby było widać surowy przemysłowy materiał. Dla jednych wygląda to bardziej lub mniej estetycznie, ale mnie się baaaardzo podoba. Dużym plusem takiego stolika jest jego spora powierzchnia, zmieści się na nim wszystko.

Drugim przedmiotem jest lampka wykonana ze starej analogowej lustrzanki. Aparaty fotograficzne były u nas przestawiane z kąta w kąt, aż jeden z nich znalazł swoje miejsce :). Na drugi z bardzo długim obiektywem też przyjdzie pora. W planach jest podobne oświetlenie zamontowane pod sufitem. Poza tym na pewno w najbliższym czasie pojawi się jeszcze jeden paleciarski stół :).

DSC_0791

DSC_0796

DSC_0797

DSC_0806

DSC_0801

DSC_0799

Miłego weekendu, Paulina :*.

P.S. Niedługo wraca do nas Ola :)))

One thought on “Upcykling in my home…

  1. Genialna lampa ! O taki stoliku też marzę, ale to dopiero kiedyś w docelowym mieszkaniu…. 😉 Mam nadzieję, że kiedyś będę miała miejsce na taki stolik 😉 Bo teraz zajmowałby całą wolną przestrzeń w salonie 😉 Nadanie nowego życia starym przedmiotom to świetny pomysł 🙂

    Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s